Popularny bank ostrzega przed e-mailami. "Nie otwierajcie tego pliku"

Pieniądze

Ukraina. Hakerzy przypuścili zmasowany atakTVN24 BiS
wideo 2/3

Przed fałszywymi e-mailami, w których przestępcy podszywają się pod bank, ostrzega swoich klientów mBank. Wiadomość zawiera załącznik w formacie PDF, a jego otwarcie może spowodować infekcję komputera oraz zaszyfrowanie danych znajdujących się na dysku.

Na swojej stronie internetowejmBank pokazał, jak wygląda fałszywa e-mail z załącznikiem w formacie PDF. Ostrzega jednocześnie przed otwieraniem pliku załączonego do wiadomości.

Tak wygląda fałszywa wiadomośćmBank

"Jeżeli uruchomiłeś załącznik jak najszybciej przeskanuj komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i zmień hasło do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych" - radzi bank.

Przypomina, że nigdy nie prosi o zwrot środków podczas logowania do serwisu transakcyjnego, nie wysyła na telefon komórkowy żadnych certyfikatów bezpieczeństwa lub innych aplikacji do zainstalowania, nie prosi o wykonanie przelewów testowych oraz nie wysyła do klientów wiadomości e-mail zawierających link do serwisu bankowości internetowej (czyli kierujących na stronę logowania do serwisu mBanku).

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock