TVN24 Biznes | Pieniądze

Dolar najtańszy od dwóch lat

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku
Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 rokuTVN24
wideo 2/5
TVN24Polska gospodarka skurczyła się w drugim kwartale 2020 roku

We wtorek kurs dolara wyniósł 3,68 złotego. Oznacza to, że waluta jest najtańsza od października 2018 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

We wtorek rano kurs dolara przekroczył 3,7 zł. Po godzinie dwunastej nieco spadł i dolar był wyceniany już na 3,68 zł.

USD/PLN

Komentarze ekspertów

"Jeśli presja podaży na USD/PLN, wynikająca z wyprzedaży dolara na głównych parach zostanie utrzymana, trzeba się też liczyć z kontynuacją umocnienia złotego. We wczorajszym wpisie kończącym przyglądaliśmy się argumentom sygnalizującym wyczerpywanie presji umocnienia złotego na całym PLN Index. Nie oznacza to jednak, że trafiamy właśnie w szczyt siły krajowej waluty. Widać jedynie, że proces jej umocnienia przychodzi z coraz większym trudem" - pisze Tomasz Gessner z Exeria.com dla Stooq.

Z kolei główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień pisze, że "ubiegłotygodniowa korekta słabości dolara okazała się krótkotrwała".

Kurs USDStooq

"Inwestorzy powrócili do nastawienia 'kupuj wszystko", a to amerykańskiej walucie nie służy.  Mocno rosną znów ceny metali szlachetnych, złoty zyskuje jedynie umiarkowanie" - czytamy w komentarzu analityka.

"Mogłoby się wydawać, że brak porozumienia w Kongresie odnośnie kolejnego pakietu fiskalnego odwróci lub przynajmniej skoryguje dotychczasowe trendy – umocni dolara, zaś przeceni akcje i metale szlachetne. Porozumienie oznaczałoby kolejny znaczący wzrost i tak ogromnego już deficytu w USA. Tak się jednak nie stało, rynki przeszły obok tego faktu obojętnie" - pisze ekspert.

Autor:mp

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości