TVN24 Biznes | Pieniądze

Nagrody w kolejnych ministerstwach. Dwa resorty na liście

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Woś: wczoraj odbyła się bardzo konstruktywna rozmowa Kaczyńskiego z Ziobrą
Woś: wczoraj odbyła się bardzo konstruktywna rozmowa Kaczyńskiego z ZiobrąTVN24
wideo 2/5
TVN24Woś: wczoraj odbyła się bardzo konstruktywna rozmowa Kaczyńskiego z Ziobrą

Kolejne ministerstwa poinformowały o nagrodach przyznanych pracownikom w 2020 roku. Szczegóły ujawniono w odpowiedzi na interpelacje poselskie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Na stronach Sejmu opublikowano kolejne odpowiedzi na interpelacje poselskie w sprawie nagród przyznanych przez ministerstwa w 2020 roku. Wynika z nich, że takie nagrody zostały przyznane pracownikom Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Nagrody w kolejnych ministerstwach

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że w 2020 roku pracownikom resortu zostały wypłacone nagrody w łącznej kwocie 417 342,30 zł. Jednocześnie wskazał, że takich nagród nie otrzymały osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe w MAP.

Z kolei łączna kwota nagród wypłaconych w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej nie przekroczyła 100 tys. zł. "Pracownikom Ministerstwa wypłacono w ww. okresie nagrody w łącznej wysokości 96,4 tys. zł, a średnia nagroda w przeliczeniu na pracownika Ministerstwa wynosiła 83 zł" - przekazał Waldemar Buda, sekretarz stanu w MFiPR.

Jak zaznaczył, "nagrody zostały wypłacone na początku 2020 r. przed ogłoszeniem stanu epidemii SARS-CoV-2 na terenie Rzeczypospolitej Polskiej". Z informacji podanych przez Budę wynika, że - podobnie jak w przypadku Ministerstwa Aktywów Państwowych - nagród nie otrzymały osoby zajmujące stanowiska kierownicze w tym resorcie.

Z opublikowanych wcześniej odpowiedzi niektórych ministerstw na interpelacje poselskie wynikało, że w 2020 roku wypłaciły one swoim pracownikom łącznie około 20 mln zł nagród. Najwyższa kwota dotyczy resortu rozwoju, pracy i technologii - blisko 12 mln zł.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości