TVN24 Biznes | Pieniądze

Dwie nocne przerwy w dużym banku. Lista utrudnień

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Mateusz Morawiecki o frankowiczach
Mateusz Morawiecki o frankowiczachTVN24
wideo 2/5
TVN24Mateusz Morawiecki o frankowiczach

Brak możliwości płatności kartą, a także niedostępna bankowość internetowa i mobilna - to utrudnienia, które w najbliższy weekend czekają na klientów kilku banków.

ING Bank Śląski

W najbliższy weekend dwie nocne przerwy serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim.

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach od godz. 0.00 do 5.30, nie będzie można m.in. realizować płatności 3D Secure - płatności w internecie z użyciem kart, które są dodatkowo potwierdzane w aplikacji mobilnej lub jednorazowym kodem SMS; aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN; zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej oraz realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej. W tym czasie zastrzeganie kart będzie możliwe jedynie przez infolinię.

Ponadto w nocy z niedzieli na poniedziałek, od godz. 0.01 do godz. 1.00, mogą wystąpić problemy z wpłatami kartą we wpłatomatach - należących do ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash.

"Wpłaty we wrzutniach będą w tym czasie możliwe, jednak księgowanie pojawi się na koncie w poniedziałek 15 lutego do godz. 12.00" - czytamy w komunikacie.

"Jeśli to możliwe - niezbędne zakupy z kartą w internecie zrób wcześniej lub korzystaj w tym czasie z innych metod płatności np. Blika. Blikiem możesz również wpłacić pieniądze na konto" - radzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego.

mBank

Prace serwisowe w najbliższy weekend zaplanowano także w mBanku.

W godzinach 2.00-7.30, klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. "Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2.00-10.30" - wskazano w komunikacie. Pomiędzy godziną 2.00 a 10.30 nie będzie możliwości zalogowania się na konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. 

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

Alior Bank

W piątek od godz. 23.00 do soboty do godz. 9.00 systemy bankowości internetowej i mobilnej będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Przedstawiciele Alior Banku zapewnili, że "prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów". "Czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować" - dodali.

Credit Agricole

W sobotę od godz. 23.00 do 9.00 w niedzielę niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik.

"W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą" - poinformowano. Na infolinii banku będzie zaś możliwe wyłącznie zastrzeżenie karty. Z kolei wpłacona gotówka we wpłatomacie zostanie zaksięgowana po zakończeniu przerwy.

Dodatkowo, w nocy z soboty na niedzielę, od północy do 2.00, mogą występować chwilowe utrudnienia w korzystaniu ze stron Credit-agricole.pl oraz Klubrabatowy.credit-agricole.pl.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - wskazali przedstawiciele Credit Agricole.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości