TVN24 Biznes | Pieniądze

Rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce. Wiemy, gdzie wysłano zwycięski kupon

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce (wideo z sierpnia 2021)
Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce (wideo z sierpnia 2021)TVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce

W piątkowym losowaniu Eurojackpot padła rekordowa wygrana w Polsce w wysokości prawie 206,6 miliona złotych. Szczęśliwy kupon wysłano w powiecie bieruńsko-lędzińskim w województwie śląskim - przekazał Totalizator Sportowy.

W piątek wieczorem poznaliśmy oficjalne wyniki Eurojackpot 13.08.2021. Wylosowano następujące liczby: 4, 31, 39, 43, 46 oraz 1 i 4.

Eurojackpot – rekordowa wygrana

Jak się okazało, takie liczby znalazły się na kuponie szczęśliwca z Polski, który zagrał w województwie śląskim - poinformował we wpisie na Twitterze Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego. Więcej szczegółów poznaliśmy w sobotnim komunikacie spółki. "Osoba grająca w Polsce zawarła kilka zakładów metodą chybił trafił w jednym z punktów Lotto w powiecie bieruńsko-lędzińskim (woj. śląskie)" - czytamy.

"Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wygranych I stopnia w Eurojackpot w Polsce, Totalizator Sportowy nie będzie ujawniał nazwy miejscowości. Decyzja ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa zwycięzcy" - podkreślili przedstawiciele Totalizatora Sportowego.

Główna wygrana wyniosła 206 550 000 zł.

To najwyższa wygrana w Eurojackpot w Polsce. We wrześniu 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

Do tej pory rekordowa wygrana w Eurojackpot w Polsce - przed odliczeniem podatku - wynosiła 193 396 500 zł. Padła ona w maju 2019 roku, a zwycięski kupon wysłano w powiecie piotrkowskim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Eurojackpot - podatek od wygranej

Należy jednak pamiętać, że ostateczna kwota, która trafi do nowego rekordzisty będzie pomniejszona o podatek. Zgodnie z przepisami, od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10-proc. podatek. Jak czytamy na stronie loterii, jest on pobierany w momencie wypłaty wygranej i odprowadzany przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego. W tym wypadku podatek wyniesie prawie 20 655 000 zł. Oznacza to, że do zwycięzcy piątkowego losowania w naszym kraju trafi ostatecznie prawie 186 mln zł.

Główna wygrana w piątkowym losowaniu padła również w Finlandii. Dlatego gigantyczną kumulacją w wysokości 410 mln zł podzieli się dwoje graczy.

W związku z rozbitą kumulacją w kolejnym losowaniu Eurojackpot do wygrania będzie 46 mln zł.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości