Pieniądze

Najbogatsza Polka kupiła dom za blisko 300 milionów złotych

Pieniądze

[object Object]
100 milionów złotych od Kulczyków na walkę z biedąTVN24 BiS
wideo 2/4

Najbogatsza Polka Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za 57,5 miliona funtów, czyli równowartość blisko 300 milionów złotych - podał Bloomberg. Według agencji to sygnał, że rynek luksusowych nieruchomości powoli wraca do życia.

Nieruchomość znajduje się w pobliżu domu towarowego Harrods, w zamożnej dzielnicy Knightsbridge.

Polka kupiła dom od Mike'a Spinka, dewelopera znanego ze sprzedaży zabytkowej rezydencji w pobliżu Pałacu Buckingham w ubiegłym roku.

Agencja zwróciła uwagę, że w ostatnich miesiącach najbogatsi wykorzystali słabego funta i dokonali kilku wielkomilionowych transakcji na rynku nieruchomości.

Padł również nowy rekord. Chiński magnat nieruchomości Cheung Chung Kiu w ubiegłym miesiącu kupił dom w Knightsbrigde za ponad 200 milionów funtów, czyli równowartość ponad 1 miliarda złotych.

Majątek Dominiki Kulczyk

"Forbes" oszacował majątek Dominiki Kulczyk w lutym 2019 roku na 6,8 miliarda złotych. Bloomberg przypomniał, że najbogatsza Polka wspólnie z bratem Sebastianem odziedziczyli fortunę po zmarłym w 2015 roku Janie Kulczyku.

Dominika Kulczyk jest największym akcjonariuszem giełdowej spółki Polenergia, której sztandarowym przedsięwzięciem jest budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Jest też prezesem zarządu i współzałożycielką Kulczyk Foundation, która wspiera projekty infrastrukturalne i inwestycje społeczne w krajach rozwijających się.

Rzecznicy Dominiki Kulczyk i Mike'a Spinka odmówili komentarza w sprawie transakcji.

Dom znajduje się w londyńskiej dzielnicy KnightsbridgeGoogle Maps

Autor: mb / Źródło: Bloomberg

Pozostałe wiadomości