TVN24 Biznes | Pieniądze

Oszuści podszywają się pod bank. Z konta mogą zniknąć pieniądze

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

BNP Paribas ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. "Przestępcy nieustannie tworzą fałszywe strony internetowe łudząco podobne do tych prawdziwych" - wskazano w komunikacie.

BNP Paribas poinformowało, że w ostatnich tygodniach odnotowano wzrost liczby domen łudząco podobnych do tych prawdziwych, które najczęściej pojawiają się w formie reklamy po wpisaniu w wyszukiwarce na przykład nazwy banku.

BNP Paribas

Po kliknięciu na link w reklamie, następuje przekierowanie na fałszywą stronę internetową, przypominającą prawdziwą stronę logowania do bankowości elektronicznej.

Strona przypomina prawdziwą stronę bankuBNP Paribas

Przedstawiciele banku ostrzegają, że po wpisaniu danych do logowania przestępcy uzyskują dostęp do poświadczeń do logowania do bankowości elektronicznej, "co w następstwie może doprowadzić nawet do utraty środków z rachunku".

"Chcąc zalogować się do bankowości internetowej zawsze wpisuj adres strony logowania ręcznie" - radzą przedstawiciele BNP Paribas.

Banki ostrzegają

To niejedyne ostrzeżenie, które pojawiło się w ostatnich tygodniach. O fałszywych stronach do logowania wcześniej informował Santander Bank Polska. Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, przestępcy "próbują wyłudzić dane kart płatniczych".

PKO BP opublikowała z kolei komunikat, w którym informowała o przestępcach podszywających się pod bank. Jak wskazywano w komunikacie, oszuści wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji na e-mail.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości