Bank zwróci opłaty za obsługę karty. Klienci muszą zgłosić się do końca stycznia

Pieniądze

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/5

Bank Millenium oferuje zwrot miesięcznych opłat za obsługę karty debetowej pobranych od 1 stycznia 2016 roku do 9 grudnia 2017 roku. Aby otrzymać pieniądze klienci muszą złożyć wniosek do końca stycznia.

Jak poinformowano w komunikacie, chodzi o klientów, którzy zawarli umowę o kartę debetową Millennium Visa Konto 360, Millennium Visa Dobre Konto oraz Millennium Maestro PayPass.

Zgodnie z zapisami umowy, zwolnienie z opłaty miesięcznej za obsługę tych kart przysługuje wyłącznie w sytuacji dokonania i zaksięgowania w danym miesiącu na koncie minimum jednej płatności kartą.

Dochodziło jednak do sytuacji, w której choć klient dokonał takiej płatności w danym miesiącu kalendarzowym, to ze względu na zaksięgowanie tej płatności w kolejnym miesiącu, nie została ona uznana jako warunek zwalniający z miesięcznej opłaty.

Możliwość zwrotu opłat

Od 9 grudnia 2017 roku bank uprościł jednak zasady rozliczenia oferty uprawniającej do bezpłatnego korzystania z debetowej karty płatniczej.

"Zmiany pozwolą uwzględnić również te płatności, które zostały wykonane w danym miesiącu kalendarzowym, ale z przyczyn operacyjnych zostały zaksięgowane w kolejnym" - podkreślono w komunikacie.

Jednocześnie Millennium oferuje zwrot miesięcznych opłat już pobranych za obsługę karty debetowej ze względu na zaksięgowanie płatności w innym miesiącu niż została ona dokonana. Chodzi o okres od 1 stycznia 2016 roku do 9 grudnia 2017 roku.

W celu otrzymania należności, konieczne jest zgłoszenie do dowolnego oddziału banku lub wykonanie telefonu na infolinię.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock