Kumulacja rozbita. Wiadomo, gdzie skreślono szczęśliwe liczby

Pieniądze

Totalizator SportowyWyniki Lotto i Lotto Plus, 26.09.2017

Do jednego szczęśliwca, który zgarnął szóstkę we wtorkowym losowaniu, trafi 18 825 413 złotych. Kupon z takimi liczbami skreślono w Węgorzynie w województwie zachodniopomorskim. To trzydziesta najwyższa wygrana w Polsce.

Wylosowana we wtorek szóstka: 4, 15, 28, 29, 30, 41 znalazła się na jednym z samodzielnie wytypowanych zakładów osoby, która zagrała w punkcie Lotto w Węgorzynie. Rozbita kumulacja narastała od 5 września.

Najwyższe wygrane

Jak do tej pory rekordzistą jest osoba, która wygrała prawie 37 mln złotych. Wygrana padła w połowie marca tego roku, a narastała ponad miesiąc. Natomiast pierwszą dziesiątkę najwyższych wygranych zamyka gracz, który zgarnął w Lotto ponad 28 milionów. Wygrana padła sześć lat temu.

Wygrywająca osoba musi jeszcze podzielić się z państwem. Od takiej nagrody należy odprowadzić podatek w wysokości 10 procent.

Z danych Totalizatora Sportowego, do którego należy marka Lotto, wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 proc. dorosłych Polaków.

Częściej grywają mężczyźni. Gdy kumulacja sięga 20-30 mln złotych, sprzedaż zakładów jest nawet pięciokrotnie wyższa, niż gdy stawka wynosi zaledwie 2 mln zł.

Najwyższe wygrane w Lotto w Polsce:

Najwyższe wygrane w Lotto w PolsceLotto

Autor: tol/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24