PZU nie tylko ubezpieczy, ale i wyleczy

Najnowsze

media.pzu.plNa inwestycje, w tym na przejęcia, PZU planuje przeznaczyć w ciągu kilku lat 150-200 mln zł

W ciągu dwóch-trzech lat PZU zbuduje medyczną kopię oddziałów ubezpieczeniowych. Przychody z medycyny sięgną 0,5 mld zł.

W planach ubezpieczyciela na najbliższą dekadę jest budowa kompleksowej, ogólnopolskiej sieci medycznej, w której znajdą się przychodnie, szpitale, a także opieka długoterminowa. Już za trzy lata PZU chce mieć co najmniej jedną przychodnię w każdym powiecie - pisze "Puls Biznesu".

Ambitne plany

Docelowo sieć ma liczyć minimum 400-550 placówek. Co dziesiąta z nich będzie własnością PZU, pozostałe będą należały do partnerów firmy. Na początek PZU chce zainwestować w ośrodki Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W miarę rozwoju biznesu sieć podstawowa będzie uzupełniana np. o przychodnie specjalistyczne i szpitale.

Na inwestycje, w tym na przejęcia, PZU planuje przeznaczyć w ciągu kilku lat 150-200 mln zł. Ambitne plany inwestycyjne znajdą odzwierciedlenie w wynikach firmy. W 2014 r. przychody z polis zdrowotnych mają wynieść blisko 100 mln zł. Za dwa-trzy lata przychody PZU z części medycznej mają sięgnąć pół miliarda złotych. Cały rynek obejmujący polisy i abonamenty medyczne będzie wtedy wart ok. 2,5 mld zł.

Autor: ToL/Klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: media.pzu.pl