Nowy szef Microsoftu: śledził funkcjonowanie giganta od kuchni

Najnowsze

Aktualizacja:

- Nowy dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella to właściwy człowiek na właściwym miejscu - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Przemysław Pająk, redaktor naczelny serwisu Spider's Web.

46-letni Nadella zastąpi Steve'a Ballmera i będzie trzecim szefem Microsoftu w 39-letniej historii tej firmy (pierwszym był Bill Gates).

- Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Microsoftu jest bardzo ważna. Ballmer przespał rewolucję mobilną, czyli komputer w kieszeni. Microsoft za późno zorientował się, że jest to gigantyczny rynek. I właściwie Android wraz z iOSem zabierały mu ten rynek - powiedział Pająk na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Chmura obliczeniowa to kolejna wielka rewolucja

Nadella, który pracuje w Microsofcie od 22 lat, ostatnio odpowiadał w tej firmie za technologię chmury obliczeniowej (cloud computing).

Jak mówi redaktor naczelny Spider's Web jest to kolejna wielka rewolucja, a nowy dyrektor generalny ma za zadanie przywrócić świetność Microsoftowi właśnie w tej przestrzeni.

- On już ten biznes robił. Jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Stawianie na niego jest stawianiem całościowym Microsoftu właśnie na tę dziedzinę - zaznaczył Pająk.

Nadella pochodzi z Indii. Z wykształcenia jest informatykiem i ekonomistą. W Microsofcie kierował także kilkoma rozwijającymi się najszybciej i najbardziej zyskownymi obszarami działalności tej firmy, takimi jak pakiet biurowy Office i oprogramowanie do serwerów.

Pająk: Szef Microsoftu musi się skupić na chmurachTVN24 BiS

Autor: ToL//bgr / Źródło: TVN 24 BiŚ