LOT prostuje skrzydła

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24LOT jest w lepszej kondycji finansowej

PLL LOT wychodzi na prostą - dzięki promocjom firma zaczęła na bieżąco regulować zobowiązania i jest obecnie w lepszej sytuacji finansowej. Ułatwiły to wpływy ze sprzedanych za 1,2 mln zł akcji banku Pekao SA - pisze "Rzeczpospolita".

Informacje o poprawie kondycji finansowej firmy potwierdza rzecznik Państwowych Portów Lotniczych Jakub Mielniczuk.

Do poprawy wyników firmy przyczyniły się przede wszystkim promocje (dzieci latają z rodzicami, płacąc jedynie opłaty lotniskowe, druga osoba za połowę ceny itd.), które wypełniły samoloty.

W dzisiejszych, bardzo trudnych dla lotnictwa czasach, takie oferty są na porządku dziennym, bo najdrożej kosztuje linie wożenie powietrza. To dlatego z Warszawy bez problemu można polecieć do Azji płacąc poniżej 2 tys. zł, a do Ameryki Południowej za nieco powyżej tej kwoty. Za podróż europejską przy wczesnej rezerwacji płaci się od 400 do 800 zł.

Także z danych Association of European Airlines (AEA) - stowarzyszenia europejskich linii lotniczych - wynika, że najtrudniejsze LOT ma za sobą.

Lot przestał też tak często, jak to było jeszcze rok temu, gubić bagaże pasażerów. Z liczbą 9,8 sztuk na 1000 zagubionych lub opóźnionych w przylocie walizek znalazł się na 16. miejscu na 26 linii.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24