Google odwołał wycieczkę do Disneylandu

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huDisneyland nie dla pracowników Google'a

Dopieszczony pracownik, to dobry pracownik - z takiego założenia wychodził do tej pory Google. Kryzys gospodarczy zmusił jednak internetowego giganta do zmiany polityki. Coroczna wycieczka do kalifornijskiego Disneylandu dla pracowników firmy została właśnie odwołana.

Decyzja o odwołaniu wyjazdu zaskoczyła obserwatorów branży. Wielu sugeruje, że Google może wkrótce stracić swoją czwartą pozycję na liście najlepszych pracodawców magazynu "Fortune".

Wyjazdy motywacyjne i basen

Do tej pory koncern słynął ze swojej wyjątkowej polityki wobec pracowników. W siedzibie głównej firmy w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej znajduje się nie tylko kilka restauracji, ale także sauna i basen. Tradycją były też wyjazdy motywacyjne dla zatrudnionych.

Ostatnio firma odczuła jednak skutki globalnego kryzysu gospodarczego i musiał zwolnić 200 osób z działu marketingu. Jak oceniają eksperci, w obliczu cięć zatrudnienia, firmowa wycieczka do Disneylandu byłaby źle odebrana.

Mówi się jednak, że Google będzie chciał zrekompensować swoim pracownikom rozczarowanie wysyłając ich na któtsze wyjazdy.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu