Gdańskie lotnisko ma nowy terminal

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24/fot: airport.gdansk.plOtwarcie terminala T2

Terminal T2 na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy został oficjalnie otwarty. Pierwsi pasażerowie zostaną odprawieni w nowym budynku 6 kwietnia. Inwestycja trwająca dwa lata kosztowała 240 mln. złotych.

W uroczystości wziął udział były prezydent Lech Wałęsa oraz minister transportu Sławomir Nowak. Zarząd lotniska przewiduje, że w ciągu roku odprawionych ma zostać na obydwu terminalach ok. 5 mln pasażerów (do tej pory 2,5 mln). Ma się do tego przyczynić m.in. najnowocześniejszy w kraju system bagażowy, który został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Projekt rozbudowy gdańskiego lotniska był jedną z planowanych inwestycji na EURO 2012.

W terminalu ułatwienia dla niepełnosprawnych

T2 to drugi terminal na gdańskim lotnisku. Powstał na zachód od dotychczasowego i został z nim również połączony. T2 mieści sortownię bagażu oraz poczekalnie ale także w halę odpraw, biura linii lotniczych i punkty gastronomiczne.

Nowy obiekt posiada trzy główne wejścia od strony frontowej. Od strony płyty postojowej istnieje z kolei bezpośrednie wyjście na płytę główną lotniska. Przewidziano również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z dziećmi. Teraz port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo będzie jednym z największych lotnisk w Polsce.

Tak wygląda nowy terminal na lotnisku w GdańskuTVN24

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/fot: airport.gdansk.pl