Farfał poszefuje do połowy września?

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Idą zmiany w TVP?

- Na 16 września p.o. prezes TVP Piotr Farfał zwołał posiedzenie nowej rady nadzorczej spółki - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do rady. Na posiedzeniu tym prawdopodobnie nastąpi odwołanie Farfała z funkcji, bowiem nowa rada jest mu nieprzychylna.

Farfał musiał zwołać posiedzenie rady, bo zobowiązuje go do tego kodeks spółek cywilnych i statut TVP. Wcześniej mówił m.in., że odejdzie ze stanowiska, jeśli zadecyduje o tym odpowiedni organ. - Nie przyspawałem się do stołka - zapewniał.

Pod koniec lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała ośmiu członków rady nadzorczej. W miniony poniedziałek swego przedstawiciela - prof. Ewę Nowińską - wskazał minister skarbu. To oznacza, że Rada Nadzorcza TVP jest kompletna i może działać.

Poprzednia rada nadzorcza telewizji w ostatnim dniu swej kadencji zawiesiła Farfała w obowiązkach, a kierowanie TVP powierzyła Sławomirowi Siwkowi. KRS nie zarejestrował jednak tych uchwał uznając, że zostały podjęte już po zakończeniu kadencji rady nadzorczej.

Teraz o składzie zarządu TVP zdecyduje już nowa rada nadzorcza. To, że prawdopodobnie odwoła ona Farfała z funkcji sugerował niedawno jeden z członków nowej rady, Bogusław Szwedo.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24