Najnowsze

Elon Musk: kupno Twittera wstrzymane. Miliarder zamieścił kolejny wpis

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
mb,
kris/ams
Źródło:
Reuters
Elon Musk a kupno Twittera
Elon Musk a kupno TwitteraReuters
wideo 2/3
ReutersElon Musk a kupno Twittera

Elon Musk przekazał, że jego umowa o wartości 44 miliardów dolarów za kupno Twittera została tymczasowo wstrzymana. Jako powód miliarder wskazał oczekiwanie na szczegóły dotyczące spamu i fałszywych kont. W kolejnym wpisie zapewnił, że jest nadal zainteresowany przejęciem. Akcje Twittera tanieją w pierwszych minutach piątkowej sesji o blisko 10 procent.

"Umowa na Twitterze tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające obliczenia, czy spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników" - napisał Elon Musk w tweecie. W kolejnym wpisie miliarder zapewnił, że jest "nadal zainteresowany przejęciem".

Kupno Twittera przez Muska wstrzymane

Akcje firmy będącej właścicielem platformy społecznościowej taniały nawet o ponad 20 proc. w obrocie przedsesyjnym - do najniższego poziomu od czasu, gdy Musk ujawnił swoje udziały w spółce na początku kwietnia, a następnie złożył "najlepszą i ostateczną" ofertę przejęcia za 54,20 dolara za akcję - podała Agencja Reutera. Drugi wpis miliardera pochodzącego z RPA nieco uspokoił inwestorów. Spadki wyhamowały bowiem do 12 proc. w handlu przedsesyjnym.

Ostatecznie na starcie piątkowej sesji na Wall Street akcje Twittera taniały o blisko 10 proc. do ok. 41 dolarów za akcję.

Notowania akcji Twittera w ostatnich pięciu dniachstooq.pl

Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz. Przedstawiciele Muska lub Tesli również nie byli od razu dostępni - poinformował Reuters.

Agencja dodała, że firma na początku tego miesiąca oszacowała, że fałszywe lub spamowe konta stanowiły mniej niż 5 proc. jej aktywnych użytkowników. Twitter przekazał również, że do czasu zamknięcia umowy z Muskiem stoi w obliczu kilku zagrożeń, w tym tego, czy reklamodawcy będą nadal wydawać pieniądze na platformie.

Elon Musk o moderacji Twittera

Musk, najbogatszy człowiek na świecie i prezes koncernu motoryzacyjnego Tesla, podał, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie "botów spamowych" z platformy. Krytykował również politykę moderacji Twittera. Poinformował, że chce, aby algorytm Twittera ustalał priorytety dla tweetów, aby były publiczne i jest przeciwny zbyt dużej władzy w usługach korporacji, które się reklamują na platformie - wyjaśnił Reuters.

Wcześniej w tym tygodniu Musk zapowiedział, że cofnie zakaz Twittera dotyczący byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, gdy kupi platformę społecznościową, wskazując na zamiar ograniczenia moderacji platformy.

Czytaj więcej: Elon Musk składa kuszącą propozycję, Donald Trump ma problem. Może wiele stracić

Elon MuskPAP/EPA/CHRISTIAN MARQUARDT / POOL

Autor:mb, kris/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości