"Drogie, brzydkie, przestarzałe". To dziesięć modeli aut, których już nie kupicie

"Drogie, brzydkie, przestarzałe". 10 modeli aut, których już nie kupicie
"Drogie, brzydkie, przestarzałe". 10 modeli aut, których już nie kupicie
TVN24 Biznes i Świat/Wikipedia
TVN24 Biznes i Świat/Wikipedia"Drogie, brzydkie, przestarzałe". 10 modeli aut, których już nie kupicie

Koncerny motoryzacyjne wykorzystują początek roku, by prezentować nowe modele. Sprzedawcy prawie nigdy nie informują o wycofaniu ze sprzedaży konkretnych modeli. Zazwyczaj chodzi o pieniądze, bo konkretne modele mają niską sprzedaż lub stosowana w nich technologia jest przestarzała.

1. Opel Astra III Ten model sprzedawał się w Polsce bardzo dobrze, ale na rynku był on obecny przez 10 lat. W ubiegłym roku Polacy zarejestrowali 1 253 sztuki tego samochodu. Koncern od dawna sprzedaje następcę Astry III i stąd wycofanie ze sprzedaży tego samochodu.

2. Mitsubishi Colt Właściciel tej marki przygotowuje się do wprowadzenia następcy - Space Star ma trafić do salonów w połowie roku. U dealerów można znaleźć ostatnie egzemplarze tych aut wyprodukowane w 2012 roku.

3. Dacia Logan MCV Producent wycofał się ze sprzedaży tego modelu, bo na rynku pojawił się jego następca. Poza tym w ubiegłym roku sprzedano zaledwie 67 sztuk tego auta.

4. SEAT Exeo Ten model był kompletną porażką koncernu. W Polsce kupiło go tylko 53 kierowców. Firma wycofała się ze sprzedaży tego modelu i milczy na temat ewentualnego następcy.

5. Volvo C30 Trzydrzwiowy i czteroosbowy kompatktowy model koncernu miał konkurować z takimi samochodami jak Mercedes Klasy A, czy Audi A3. Nie zawojował jednak rynku. W ubiegłym roku firma sprzedała zaledwie 16 modeli.

6. Hyundai Veloster Sportowy kompakt z Korei Południowej też nie spodobał się Polakom. Firma sprzedała w ubiegłym roku zaledwie 4 modele tego modelu.

7. Toyota Verso-S To kolejny azjatycki samochód, który odnotował porażkę na naszym rynku. Firma sprzedała zaledwie 3 modele. Wiele wskazuje, że barierą okazała się cena. Konkurencja oferowała tańsze wany.

8. Honda Insight Hybrydowy model Hondy miał być hitem, ale okazał się porażką. W ubiegłym roku kupiły go tylko 2 osoby. Barierą najprawdopodobniej była cena.

9. Honda CR-Z Ta hybryda azjatyckiego koncernu też nie podbiła naszych serc. Wynik sprzedaży za ubiegły rok to zero sprzedanych sztuk.

10. Renault Fluence Z.E. Elektryczny kompakt francuskiej marki nie zyskał popularności. Wynik za 2013 rok - zero.

Autor: //gry / Źródło: Samar

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości