Najnowsze

Potrzeba tysięcy pracowników. Lotniskom w Brukseli i Amsterdamie grozi paraliż

Najnowsze

Autor:
/ams
Źródło:
PAP

Lotniska w Brukseli i Amsterdamie potrzebują tysięcy pracowników by uniknąć paraliży w trakcie zbliżającego się sezonu wakacyjnego. Na brukselskim lotnisku brakuje ponad tysiąca pracowników, podobnie jak na Schiphol w Amsterdamie. Brukselski port rozpoczyna kampanię rekrutacyjną, natomiast lotnisko w stolicy Holandii wezwało linie do anulowania części połączeń.

W sobotę zatrudniające 24 tys. pracowników lotnisko w stolicy Belgii wystartowało z kampanią mająca na celu uzupełnienie 1,2 tys. wakatów.

Lotnisko w Brukseli poszukuje pracowników

„Ruch pasażerski nareszcie się ożywił, dlatego potrzebujemy odpowiednich ludzi, którzy pomogą zapewnić normalną działalność” – powiedział portalowi VRT Nws Arnaud Feist, prezes centrum zatrudnienia Aviato na lotnisku w Brukseli.

Port poszukuje ochroniarzy, agentów odprawy oraz techników lotniczych. „Są oni niezbędni, aby nie doszło do paraliżu naszego lotniska” – twierdzi Feist.

Chaos na lotnisko Schiphol

Do chaosu doszło natomiast niedawno na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Na lotnisku brakuje przeszło tysiąca pracowników, informowały niedawno niderlandzkie media.

W ubiegły weekend ten jeden z największych portów lotniczych w Europie został kompletnie sparaliżowany strajkiem personelu bagażowego KLM, pracownicy narzekali na przeciążenie pracą.

Odwołano dziesiątki lotów, pasażerowie awanturowali się z pracownikami lotniska, doszło do kilku zasłabnięć.

W piątek władze Schiphol zaapelowały do linii lotniczych, aby anulowały część lotów, by uniknąć paraliżu portu. Holenderskie linie lotnicze odwołały 47 lotów w ten weekend, poinformowała w sobotę rzeczniczka KLM.

„Schiphol nie może sobie ciągle poradzić z brakami kadrowymi, które spowodowała pandemia Covid-19” – poinformował portal RTL Nieuws, zaznaczając, że sytuację skomplikowały także masowe wyloty na majówkę.

Czytaj więcej: Jest porozumienie, ograniczeń nie będzie. Rządowe plany do lamusa

Zaślepka materiału TVN24GO
Niebo do zamknięcia. Reportaż "Czarno na białym"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości