Najnowsze

Apple wyrusza na podbój Chin. iPhone 6 dostał zielone światło

Najnowsze


Apple poinformował, że w połowie października iPhone 6 i iPhone 6 Plus trafią na rynek w Chinach. Przedsprzedaż rozpocznie się tydzień wcześniej. Debiut nowego smartfona na największym na świecie rynku produktów mobilnych był opóźniony ze względu na regulacje prawne.

Firma z Cupertino otrzymała we wtorek licencję na sprzedaż swoich nowych produktów od chińskiego Ministerstwa Przemysłu i IT. (MIIT). Nowe iPhone'y pojawią się w Chinach w piątek 17 października.

Resort poinformował, że do tej pory prowadził w porozumieniu z Apple "rygorystyczne testy bezpieczeństwa" iPhone'a 6 , które mały związek z zagrożeniem dotyczącym wycieku danych osobowych.

Zakupowe szaleństwo

Analitycy oczekują, że smartfony spod znaku nadgryzionego jabłka będą dobrze sprzedawać się w Państwie Środka, gdzie wiele osób woli telefony z większymi ekranami. Chiny to największy na świecie rynek smartfonów.

Telefony będą dostępne u wszystkich trzech państwowych operatorów: China Mobile, China Telecom i China Unicom. - Jesteśmy podekscytowani, mogąc dostarczyć iPhone'a 6 i iPhone'a 6 Plus do naszych klientów w Chinach - powiedział szef Apple'a Tim Cook.

Chińczycy oszaleli na punkcie najnowszych iPhone'ów. Obecnie kultowy smartfon od Apple'a sprzedaje się tam w cenie dziesięciokrotnie wyższej niż w USA. Urządzenia trafiają na chiński rynek wprost z amerykańskich sklepów. Ich cena jest tak wysoka ze względu na ponoszone przez przemytników ryzyko oraz ograniczoną dostępność smartfonów. W popularnym chińskim serwisie aukcyjnym ceny iPhone'a 6 i 6 Plus wahają się w przedziale 2600-3200 dolarów.

Apple zaprezentował nowe smartfony 9 września. iPhone 6 ma ekran o przekątnej 4,7 cala (niespełna 12 cm), a iPhone 6 Plus - 5,5 cala (prawie 14 cm). Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także w większą pamięć. iPhone 6 ma 6,9 mm grubości, a iPhone 6 Plus - 7,1 mm, oba są więc nieco cieńsze od poprzedników.

W pierwszy weekend po uruchomieniu sprzedaży 19 września Apple sprzedał rekordowe 10 mln sztuk obu modeli iPhone'a 6. Do końca roku telefony mają być dostępne w 115 krajach.

Wpadka...

Kilka dni temu do sieci trafiły filmy pokazujące, że iPhone 6 Plus nie jest smartfonem tak trwałym, jak reklamuje go Apple. Zdaniem niezadowolonych użytkowników telefon jest za duży i zbyt miękki, i wystarczy włożyć go do kieszeni, aby nieodwracalnie się wygiął.

W internecie można znaleźć różne historie pod hashtagami "bendgate" i "bendghazi", a smartfon jest porównywany do słynnego obrazu Salvadora Dali "Cieknące zegary". iPhone 6 Plus stał się także bohaterem licznych memów.

W sieci pojawiły się też porady, jak naprawić wygiętego iPhone'a.

...goni wpadkę

25 września Apple musiał wycofać wadliwą aktualizację najnowszego systemu operacyjnego iOS 8 po tym, jak wielu użytkowników iPhone 6 i iPhone 6 Plus skarżyło się na zakłócenia w połączeniach. Ich zdaniem nowe oprogramowanie powodowało, że telefon miał problemy ze znalezieniem sieci komórkowej, słabe Wi-Fi i małą żywotność baterii. Nie działał także czytnik linii papilarnych Touch ID.

Autor: ToL / Źródło: Apple, Reuters

Pozostałe wiadomości