Moto

Polskie autobusy pojadą do Brukseli. "Największe zamówienie w historii"

Moto

[object Object]
Solaris z prestiżową nagrodąTVN24 BiS
wideo 2/5

Spółka Solaris Bus & Coach dostarczy do Brukseli 25 osiemnastometrowych autobusów elektrycznych. To największe zamówienie na autobusy elektryczne w historii wielkopolskiego producenta.

Wartość kontraktu podpisanego z brukselskim przewoźnikiem STIB wynosi ponad 21 mln euro. Dostawy będą realizowane od początku 2019 roku.

Jak poinformował w czwartek w imieniu spółki Mateusz Figaszewski, zamówienie - oprócz dostawy autobusów - dotyczy dostawy infrastruktury ładującej: czterech ładowarek pantografowych. - To największy dotąd, jednorazowy kontrakt na autobusy elektryczne w historii spółki. Wcześniej podpisaliśmy umowy z Jaworznem na 22 autobusy i z Krakowem na 20 pojazdów, oba zamówienia zostały zrealizowane w tym roku. Tym samym liczba autobusów elektrycznych sprzedanych przez Solarisa sięgnęła blisko 200 sztuk - powiedział.

O firmie

Solaris to polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw blisko 15 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Solaris Bus & Coach produkuje autobusy elektryczne od 2011 roku.

Figaszewski podkreślił, że spółka jest światowym liderem w produkcji autobusów elektrycznych. Wszystkie dostarczone elektryczne Urbino przejechały w 9 krajach Europy łącznie ponad 4 miliony kilometrów.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: solarisbus.com/press

Pozostałe wiadomości