Nowe drogi do końca roku. Oto lista

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Minister Adamczyk o zniesieniu opłat na autostradach w Polsce
Minister Adamczyk o zniesieniu opłat na autostradach w Polsce
wideo 2/5
Minister Adamczyk o zniesieniu opłat na autostradach w Polsce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w 2023 roku planuje jeszcze udostępnić do ruchu blisko 200 kilometrów odcinków dróg - wynika z informacji przekazanych TVN24 Biznes. Przed wakacjami ma zostać zostać otwarty ponad 7-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S61 Łomża Zachód - Łomża Południe w województwie podlaskim.

GDDKiA poinformowała TVN24 Biznes, że przed wakacjami zostanie udostępniony węzeł Łomża Zachód a wraz z nim ponad 7-km odcinek S61 Łomża Zachód - Łomża Południe. "W okresie wakacyjnym planowane są m.in. oddania do ruchu drugiej jezdni na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu S17 (5,4 km), blisko 25-kilometrowej obwodnicy Olesna w ciągu S11, ostatni fragment obwodnicy Łodzi w ciągu S14 od węzła Aleksandrów Łódzki do DK91 (14,5 km), S61 pomiędzy węzłami Ełk Południe i Kalinowo (poprzednia nazwa Wysokie) o długości blisko 23 km oraz obwodnica Chełmca w ciągu DK28 (1,4 km)" - czytamy w odpowiedzi na nasze pytania.

Odcinki dróg planowane do oddania w 2023 roku

To jednak nie koniec. Kierowcy do końca 2023 roku mają też pojechać m.in. trzema odcinkami drogi ekspresowej S11 w województwie zachodniopomorskim, nowym odcinkiem S3 na Dolnym Śląsku, czy S7 w Małopolsce.

GDDKiA do końca roku planuje jeszcze udostępnić:

  • trzy odcinki S11 w województwie zachodniopomorskim, od Koszalina do Bobolic, o łącznej długości blisko 48 km,
  • w województwie dolnośląskim odcinek S3 Kamienna Góra - Lubawka - około 12 km,
  • w województwie małopolskim odcinek S7 Moczydło - Miechów - 18,7 km,
  • na trzech odcinkach obecnej DK18 blisko 50 km drugiej jezdni, w efekcie kierowcy będą mogli pojechać autostradą A18 od granicy z Niemcami do skrzyżowania z autostradą A4 w okolicy Krzyżowej w województwie dolnośląskim,
  • w województwie podlaskim ciąg główny S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Śniadowa (19,5 km), połączenie S8 z istniejącym już fragmentem S61.

Oznacza to, że GDDKiA do końca roku planuje jeszcze udostępnić do ruchu blisko 200 km odcinków nowych dróg.

GDDKiA
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości