Odcinek A2 zostanie zamknięty na jedną noc. "Prosimy kierowców o uwzględnienie utrudnień"

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Autostrady kontra ekspresówkiTVN Turbo
wideo 2/4
TVN TurboAutostrady kontra ekspresówki

Ruch na odcinku Autostradowej Obwodnicy Poznania zostanie wstrzymany na jedną noc - poinformowała spółka Autostrada Wielkopolska. Powodem jest konieczność wykonania pomiarów skuteczności nowego oświetlenia.

Ruch zostanie wstrzymany na odcinku Poznań Komorniki - Poznań Krzesiny. Na razie nie podano jednak dokładnego terminu utrudnień. Spółka zapowiedziała jedynie, że pomiar skuteczności oświetlenia odbędzie się jednej nocy, od godziny 20.00 do około godziny 4.00, między 15 a 19 czerwca.

"Ponieważ ustalenie nocy, w której pomiary zostaną wykonane, uzależnione jest od warunków atmosferycznych, dokładna data zostanie podana w dniu poprzedzającym, kiedy wykonawca będzie miał pewność co do możliwości prawidłowego wykonania pomiaru" - wyjaśniła spółka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Wstrzymanie ruchu na A2

W związku z koniecznością wykonania pomiarów zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. "Dla bezpieczeństwa pomiaru i uzyskania wiarygodnego wyniku konieczne jest czasowe wstrzymanie ruchu na autostradzie w obu kierunkach i przeprowadzenie pomiaru w czasie bezdeszczowej pogody (sucha nawierzchnia) i przy niemal całkowitym zaciemnieniu" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że od godziny 20.00 zaczną się zmiany w organizacji ruchu na węzłach Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Jezdnia prowadząca od strony Warszawy w kierunku Świecka zostanie zamknięta na wysokości węzła Poznań Krzesiny, a ruch zostanie skierowany ulicami Poznania w kierunku węzła Poznań Komorniki. Wjazd na autostradę w kierunku Świecka na węźle Poznań Luboń będzie niemożliwy.

Jak dodano, od godziny 22.30, na krótko - około 5 do 15 minut - między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny zatrzymywany też będzie ruch na jezdni prowadzącej od strony Świecka w kierunku Warszawy.

Spółka Autostrada Wielkopolska zapowiedziała, że "zakończenie pomiarów i powrót do stałej organizacji ruchu przewidziano najpóźniej o godz. 4.00 nad ranem". "Prosimy kierowców o uwzględnienie utrudnień w ruchu przy planowaniu podróży" - dodali przedstawiciele spółki zarządzającej koncesyjnym odcinkiem autostrady A2.

Autostrada Wielkopolska podała, że nowe, energooszczędne oświetlenie autostrady zostało wykonane w ramach budowy trzeciego pasa ruchu na obwodnicy Poznania.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock