Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Pożar w pralni przedszkola. Ewakuowano ponad 40 dzieci

TVN Warszawa | Wilanów

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPożar przedszkola w Wilanowie

W pralni przedszkola przy Wiertniczej wybuchł pożar. 48 osób - w tym 43 dzieci i pięcioro opiekunów - ewakuowało się jeszcze przed przybyciem służb. Jak zapewniają strażacy, pożar został opanowany.

Zgłoszenie o zdarzeniu strażacy otrzymali około godziny 14.15. - Do zdarzenia zadysponowaliśmy pięć zastępów straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że do pożaru doszło na poziomie minus jeden, w pralni. Wszystkie osoby, które znajdowały się w budynku, ewakuowały się jeszcze przed przybyciem służb. Nikomu nic się nie stało - relacjonował Bartosz Bajorek z warszawskiej straży pożarnej.

I doprecyzował, że w sumie było to 48 osób: 43 dzieci i pięcioro opiekunów. - Sytuacja została już opanowana, nie ma zagrożenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że spaleniu uległo jedno z urządzeń w pralni. Na szczęście ogień nie strawił wielu sprzętów - zapewniał Bajorek.

Przedszkole mieści się z budynku bliźniaczym. - W przylegającym budynku mieszkalnym nie stwierdziliśmy zagrożenia. Nie trzeba było ewakuować mieszkańców - dodał strażak.

Jak informował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, przed godziną 15 na miejscu był już tylko jeden zastęp strażaków. Trwało oddymianie budynku. Akcja zakończyła się po 15.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl