Kierowca tira wjechał w dystrybutor z gazem. "Chciał zjechać na pas zieleni"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Kontakt24Tir uderzył w stację benzynową

W czwartek wieczorem w podwarszawskim Błoniu, tir wjechał w stację benzynową. Pierwsza informacja o wypadku dotarła do nas na Kontakt 24.

"Tir wjechał w stację paliw. W zderzeniu brała też udział osobówka. Gaz wyciekł. Droga nieprzejezdna. Sytuacja opanowana" - zaalarmował na Kontakt 24 czytelnik.

Informację potwierdziła straż pożarna. - Po godzinie 23 doszło do zdarzenia z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego. Jedna osoba, 25-letnia kobieta kierująca osobówką została ranna. Została przebadana przez ratowników pogotowia ratunkowego, a następnie przewieziona do szpitala - informował Kazimierz Jaworski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Błoniu.

Jak doszło do zdarzenia? - Kierowca tira, by uniknąć czołowego zderzenia, chciał zjechać na pas zieleni. Wjechał jednak na teren pobliskiej stacji benzynowej, gdzie uszkodził dystrybutor z gazem - relacjonował strażak.

Dystrybutor został uszkodzony. - Zapadła decyzja o ewakuacji pracowników stacji, restauracji i pobliskich mieszkańców. W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej, łącznie 33 strażaków - podsumował Jaworski.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o czterech rozbitych autach na S8:

Zderzenie na trasie S8
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24