TVN Meteo | Świat

Piorun uderzył blisko Białego Domu, nie żyje dwójka turystów. Jest nagranie błyskawicy

TVN Meteo | Świat

Aktualizacja:
Autor:
ps,as
Źródło:
PAP, CNN
Moment uderzenia pioruna w pobliżu Białego Domu
Moment uderzenia pioruna w pobliżu Białego DomuReuters
wideo 2/2
ReutersMoment uderzenia pioruna w pobliżu Białego Domu

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające moment uderzenia pioruna w Parku Lafayette naprzeciwko Białego Domu, w wyniku którego zmarły dwie osoby, a dwie zostały poważnie ranne.

Lokalna policja poinformowała w piątek przed południem lokalnego czasu, że zmarły dwie spośród czterech osób, które w czwartek zostały ranne po uderzeniu pioruna. Zmarli byli turystami z Wisconsin. Nie podano oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia dwójki pozostałych.

Chowali się pod drzewem

Do zdarzenia doszło w Parku Lafayette naprzeciwko Białego Domu. W czwartek wieczorem lokalnego czasu straż pożarna poinformowała, że dwie kobiety i dwóch mężczyzn zostali przetransportowani do okolicznych szpitali w stanie krytycznym "z obrażeniami zagrażającymi ich życiu". Według służb porządkowych, turyści chowali się pod drzewem, by przeczekać deszcz.

Latem Park Lafayette jest bardzo zatłoczony. W czwartek wieczorem lokalnego czasu nad Waszyngtonem przeszła gwałtowna burza. Temperatura w ciągu dnia przekraczała 32 stopnie Celsjusza, a wilgotność była bardzo wysoka.

Google Maps

Autor:ps,as

Źródło: PAP, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Reuters