Władze słowackiej gminy: w okolicy pojawił się tygrys, który uciekł z ukraińskiego zoo

Autor:
ps/dd
Źródło:
PAP, aktuality.sk
Władze gminy Ulicz na Słowacji informują o znajdującym się w pobliżu tygrysie
Władze gminy Ulicz na Słowacji informują o znajdującym się w pobliżu tygrysie
Google Earth
Google Earth Władze gminy Ulicz na Słowacji informują o znajdującym się w pobliżu tygrysie

W pobliżu gminy Ulicz na wschodzie Słowacji znajduje się tygrys, który uciekł z ukraińskiego zoo - taką informację podała słowacka policja oraz władze gminy. Okolicę patrolują strażnicy leśni, policjanci i weterynarze wyposażeni w środki usypiające.

O pojawieniu się drapieżnika starostę gminy powiadomiła policja, która w sobotę otrzymała wiadomość z Ukrainy o ucieczce tygrysa. Policja poinformowała, że informację o tym dostała około godziny 17.30.

Zwierzę zostało sfotografowane przez graniczne aparaty monitoringu wideo. Słowackie media piszą, że ze zdjęcia wynika, że jest to młodszy osobnik.

"Prosimy o zachowanie czujności i ograniczenie przebywania poza domem"

"Informujemy, że w sąsiedztwie gminy znajduje się tygrys, który uciekł z zoo na Ukrainie. Prosimy wszystkich o zachowanie czujności i ograniczenie przebywania poza domem. Jeśli ktoś zauważy zwierzę, powinien skontaktować się z policją lub władzami gminy" - ostrzegły w sobotę wieczorem władze gminy Ulicz w mediach społecznościowych.

Apel o ostrożność

Media poinformowały, że słowacka policja powiadomiła o zdarzeniu władze wszystkich pozostałych miejscowości przy wschodniej granicy z Ukrainą, oddziały straży granicznej, patrole policyjne w strefie przygranicznej oraz przedstawicieli kół łowieckich.

Policja zaapelowała o rozwagę oraz o niepodejmowanie żadnych ryzykownych działań. Zwierzę jest niebezpieczne. Park Narodowy Połoniny, graniczący z Ukrainą, w rejonie którego leży gmina Ulicz i gdzie pojawił się tygrys, patrolują strażnicy, policjanci oraz weterynarze z bronią z pociskami usypiającymi.

Google Maps

Autor:ps/dd

Źródło: PAP, aktuality.sk

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Polícia Slovenskej republiky