Jeden dzień majówki z burzami. Będzie nawet 21 stopni

Autor:
ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni

Pogoda do końca długiego majowego weekendu będzie na ogół dopisywać. Nie zabraknie słońca, a temperatura w niektórych częściach kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Możliwe są słabe opady deszczu, a w poniedziałek lokalnie zagrzmi. Aura zmieni się po majówce.

W niedzielę, 1 maja, na północy kraju oraz w kotlinach sudeckich pojawią się przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski można spodziewać się pogodnej aury przez cały dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany, powieje ze zmiennych kierunków.

Pogoda na majówkę. Pogoda na długi weekend

Poniedziałek, następny dzień długiego majowego weekendu, w województwach południowo-wschodnich przyniesie przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu także burze. W trakcie wyładowań atmosferycznych wystąpią opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw., wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C na Warmii do 21 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby, zmienny wiatr.

3 maja, wtorek, upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami, może również przelotnie padać. Temperatura maksymalna sięgnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z północnego zachodu.

Czytaj także: Majówki od początku XXI wieku. Lał się żar i sypał śnieg, gdzie było najcieplej, gdzie najzimniej

Prognoza temperatury na kolejne dni
Prognoza temperatury na kolejne dniVentusky

Po majówce się ochłodzi

Środa w całym kraju zapowiada się słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu do 14 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr.

Na czwartek dla północnych i centralnych regionów synoptycy prognozują na ogół słoneczną aurę. Poza tym czeka nas duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Podlasiu do 15 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza opadów na kolejne dni
Prognoza opadów na kolejne dniVentusky
Prognoza porywów wiatru na kolejne dni
Prognoza porywów wiatru na kolejne dniVentusky

Autor:ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości