Temperatura przy gruncie na minusie. Alerty IMGW

Aktualizacja:
Autor:
as,ps/dd
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc 1/2.10
Pogoda na noc 1/2.10tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami. Alerty w nocy z wtorku na środę będą obowiązywać w części województwa warmińsko-mazurskiego.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Alerty IMGW - przymrozki

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami zostały wydane dla województwa warmińsko-mazurskiego, dla powiatów: braniewskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, węgorzewskiego, gołdapskiego, lidzbarskiego i olsztyńskiego.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2 stopni Celsjusza, przy gruncie do -2 st. C. Ostrzeżenia będą obowiązywać w godzinach 2.00-5.30 w środę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:as,ps/dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości