Wiatr uszkodził dach przedszkola i żłobka w Kamiennej Górze

Autor:
ps
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl
Wiatr uszkodził dach na budynkach przedszkola i żłobka
Wiatr uszkodził dach na budynkach przedszkola i żłobkaTVN24
wideo 2/6
TVN24Wiatr uszkodził dach na budynkach przedszkola i żłobka

Gwałtowny poryw wiatru spowodował naderwanie fragmentu dachu na budynkach przedszkola i żłobka w Kamiennej Górze (województwo dolnośląskie). Strażacy zabezpieczyli obluzowane fragmenty blachy.

Jak relacjonował młodszy ogniomistrz Krzysztof Cisowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze, o zdarzeniu zawiadomiła ich dyrektorka żłobka miejskiego.

- Wezwanie dotyczyło podrywającej się obróbki blacharskiej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu blachy przed dalszym odrywaniem się - opisywał strażak w rozmowie z TVN24. Strażacy za pomocą drabin i podnośnika zabezpieczyli obluzowane fragmenty blachy.

Dzieci w czasie zdarzenia przebywały w środku budynków i nie było konieczności ich ewakuacji.

- Są to budynki publiczne znajdujące się w bliskiej odległości od ciągów komunikacyjnych, od drogi i chodników, tak że ta latająca luzem blacha była zagrożeniem dla użytkowników dróg - podkreślił Cisowski.

Wiatr uszkodził dach na budynkach przedszkola i żłobka w Kamiennej GórzeTVN24

Silny wiatr w Polsce

Jak dodał strażak, zgłoszenie to było jedną z pierwszych interwencji odnotowanych w piątek w związku z silnym wiatrem.

W piątek w Polsce silnie wieje. W godzinach porannych na Dolnym Śląsku obowiązywały ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem. Sprawdź aktualne alerty IMGW.

Autor:ps

Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości