TVN Meteo | Polska

Wiatr powalił drzewo na trzy auta. "Mój samochód będzie skasowany"

TVN Meteo | Polska

Autor:
ek,
ps
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Nocna burza we Wrocławiu
Nocna burza we WrocławiuKontakt 24
wideo 2/2
Kontakt 24Nocna burza we Wrocławiu

Z powodu burz i silnego wiatru strażacy interweniowali w sobotę, usuwając połamane drzewa i gałęzie. Na Kontakt 24 dostaliśmy zdjęcia z Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie), na których widać auto zniszczone przez powalone drzewo. Jak poinformowała straż pożarna drzewo przewróciło się w tamtym miejscu na trzy zaparkowane samochody. Nie było osób poszkodowanych.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o powalonym drzewie na ulicy Daszyńskiego w Inowrocławiu w sobotę po godzinie 10 - przekazał rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu kapitan Jarosław Skotnicki.

- W wyniku silnego porywu wiatru drzewo powaliło się na trzy zaparkowane pojazdy. Nie było osób poszkodowanych, ale straty materialne będą znaczne - powiedział strażak. Dodał, że w akcji brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

"Mój samochód będzie skasowany"

- Około koło dziesiątej wyszedłem na zewnątrz i widziałem, jak przy moim samochodzie pracują strażacy i policjanci. Szukali właśnie właściciela pojazdu - relacjonował pan Dariusz, który przesłał do redakcji Kontaktu 24 zdjęcia swojego zniszczonego auta. - Konary niektórych drzew są zgniłe. Mieszkańcy mówili, że wcześniej już zdarzały się sytuacje, że jakieś samochody były uszkodzone, ale nie były to duże straty - opowiadał. - Mój samochód będzie skasowany. Straty szacuję na około 10 tysięcy złotych - dodał.

Rzecznik KP PSP w Inowrocławiu przekazał, że w samym mieście nie odnotowano "innego zawiadomienia związanego ze skutkami wichur". - Możliwe, że zniszczenia były na tyle niewielkie, że mieszkańcy sami je usuwali. Na terenie całego powiatu inowrocławskiego podjęliśmy 18 interwencji - mówił.

W całej Polsce strażacy interweniowali ponad dwa tysiące razy

Na skutek silnego wiatru strażacy do godziny 16 w sobotę interweniowali 2289 razy - wynika z informacji przekazanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Strażacy interweniowali głównie z powodu połamanych drzew i gałęzi. Nie ma informacji na temat poszkodowanych.

Bez dostaw energii elektrycznej o godz. 16 w sobotę było 54 700 odbiorców.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy również nagrania ukazujące gwałtowne zjawiska we Wrocławiu oraz Rymaniu (woj. zachodniopomorskie).

Autor:ek, ps

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości