Polska pod wpływem wiru niżowego Sarai. Niesie opady deszczu i silniejsze porywy wiatru

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 09.02

Pogodę w naszym kraju kształtuje wir niżowy Sarai, który zaciąga ciepłe i wilgotne powietrze znad Atlantyku. Przyniesie opady deszczu i porywy wiatru sięgające do 70-80 kilometrów na godzinę - poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Polska jest pod wpływem silnego wiru niżowego Sarai, który we wtorek przyniósł na Północnym Atlantyku, w rejonie Islandii, porywy wiatru rzędu 170-200 kilometrów na godzinę. Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nasz kraj znajduje się na jego obrzeżach, a wpływ odczuwa w postaci zdecydowanego zaciągania ciepłego i wilgotnego powietrza znad Atlantyku.

Wkracza do Polski od zachodu ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu i porywami wiatru do 50-65 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu osiągają do 70-80 km/h.

Na północy IMGW wydał alarmy meteorologiczne przed silnym wiatrem.

Wir niżowy Sarai w Europie DWD

Pogoda na środę

W środę rano było pochmurno z przejaśnieniami na wschodzie i północy kraju. Opady deszczu pojawiły się od Pomorza Zachodniego, przez Wielkopolskę, po Śląsk i Małopolskę. Ich strefa sunie na wschód. 

O godzinie 6.30 termometry pokazały w Suwałkach 2 stopnie Celsjusza, w Warszawie 3 st. C, Łodzi - 6 st. C, a w Słubicach 9 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzał się do 45 km/h, w górach do 100 km/h.

Temperatura w Polsce o godzinie 6.30 w środę (09.02.2022)wetteronline.de

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, DWD

Pozostałe wiadomości