TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na pięć dni: przed nami spokojny czas, zaświeci słońce, czasem jednak spadnie przelotny deszcz

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

W nadchodzących dniach czeka nas zmienna aura, zarówno pogodna, jak i pod znakiem przelotnego deszczu. Temperatura na ogół wahać się będzie od 20 do 27 stopni Celsjusza, dopiero w czwartek przekroczy 30.

W niedzielę tylko na Pomorzu możliwy jest słaby, przelotny deszcz. W pozostałych regionach Polski będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Powieje słaby, chwilami umiarkowany, zmienny wiatr.

Pogoda na poniedziałek i wtorek

Poniedziałek przyniesie przelotny deszcz na Podkarpaciu. Poza tym synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Na Ziemi Lubuskiej temperatura może sięgnąć 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, będzie wiał z północnego wschodu.  

Wtorek upłynie pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.  

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky.com

Pogoda na środę i czwartek

W środę w całym kraju dopisze słońce. Temperatura w najcieplejszym momencie wyniesie od 22 st. C na Podlasiu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, zmienny.

W czwartek na Podkarpaciu przelotnie popada deszcz i zagrzmi. Podczas burz spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. W pozostałej części kraju będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z zachodu.  

Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky.com

Autor:anw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Ventusky.com

Pozostałe wiadomości