Alerty IMGW. Silny deszcz z burzami na południu kraju

Aktualizacja:
Autor:
kw,as
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek 06.10
Prognoza pogody na czwartek 06.10tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. W niektórych powiatach na południu Polski przez całą noc spodziewane są intensywne opady deszczu, którym mogą towarzyszyć burze. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW pierwszego stopnia - silny deszcz z burzami

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami zostało wydane dla województwa dolnośląskiego dla powiatów: zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, Jelenia Góra, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzych i kłodzkiego.

Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami sięgnie około 30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 45 l/mkw. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 6 rano we wtorek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw,as

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości