Zimowe atrakcje u bram Karkonoszy

Autor:
red.
Źródło:
tvnmeteo.pl
Zimowe atrakcje u bram Karkonoszy

Zima trwa w najlepsze i wiele osób ma już za sobą wypad na narty czy snowboard. Dla tych osób, które szykują się dopiero do wyjazdu lub szukają alternatywy dla miejsc, które odwiedzały do tej pory, przygotowaliśmy nasz artykuł. Opisujemy w nim ośrodek Ski Arena Szrenica. Położony jest na górze o tej samej nazwie, która dominuje nad Szklarską Porębą. Samą Szrenicę można śmiało nazwać bramą do polskich i czeskich Karkonoszy. Czego możemy się spodziewać po przyjeździe na miejsce? Odpowiadamy poniżej!

Atrakcje dla doświadczonych i nie tylko

Ski Arena Szrenica to największa stacja narciarska w polskich Karkonoszach, w której czeka na nas aż 12 kilometrów dośnieżanych tras. W sumie do wyboru jest ich pięć, o zróżnicowanym profilu trudności - od łatwych po bardzo trudne. Na nudę nie będą więc narzekać nawet doświadczeni narciarze, którzy przyjadą tu ze swoimi pociechami na zimowe ferie czy rodzinny, weekendowy wypad.  

Decydując się na przyjazd do Szklarskiej Poręby, mamy rzecz jasna szansę złapać chwilę oddechu od swoich dzieci, dzięki licznej ofercie szkółek narciarskich. Zajęcia prowadzone przez profesjonalistów nie pozwolą im na nudę, a nam pozwolą spokojnie pozjeżdżać z wybranej trasy na Szrenicy. Oczywiście jeśli chcielibyśmy podszkolić swoje umiejętności, to taka opcja również istnieje! Przy stoku oraz w całym mieście znajdziemy liczne wypożyczalnie sprzętu, więc jeśli na przykład z jakichś powodów nie możemy go zabrać, nie stanowi to żadnego problemu.

Sama stacja Ski Arena Szrenica wśród wspomnianych pięciu tras oferuje między innymi ponad czterokilometrową nartostradę Lolobrygida (jej dokładna długość to 4400 m) czy popularną, łatwą trasę Puchatek, na której możemy zjeżdżać także w godzinach wieczornych - od 18 do 22.

Na stoku i nie tylko...

Dostęp do tras możliwy jest dzięki kolejom linowym Szrenica I i II oraz Karkonosz Express, która oferuje sześcioosobowe kanapy. Ta ostatnia daje niemal natychmiastowy dostęp do wyciągów orczykowych i nartostrad Śnieżynka oraz Lolobrygida. Ponadto w stacji dostępnych jest również pięć wyciągów narciarskich. W tym miejscu warto wspomnieć, że klimat tu panujący sprawia, że bywają lata, w trakcie których pokrywa śnieżna utrzymuje się do wiosny… a tym samym jazda na nartach jest możliwa nawet w kwietniu!

Zimowe atrakcje u bram Karkonoszy

Gdy uznamy, że chcemy odpocząć nieco od zjeżdżania po stokach Szrenicy mamy do wyboru liczne atrakcje. Jak można się spodziewać na miejscu czeka na nas bardzo duża baza noclegowa, która jest zróżnicowana i odpowiada potrzebom osób o różnych budżetach na taki wyjazd. Możemy też posilić się pysznym posiłkiem w licznych punktach gastronomicznych przy stokach szczytu lub w całym mieście. Z pewnością warto pomyśleć nad odwiedzinami w położonym na Szrenicy stuletnim schronisku. Ciepły posiłek lub kubek gorącego napoju po całym dniu spędzonym na stoku smakuje w nim wyśmienicie.

Nie zapominajmy również, że sama Szklarska Poręba to miasto, które ma do zaoferowania nam różnorodne zabytki, jeśli szukamy czegoś więcej. Znajdziemy tu domy oraz wille między innymi z XIX oraz początków XX wieku czy zabytkowe kościoły.

Warto tu bywać... cały rok

Oczywiście równie ważna, może nawet najważniejsza jest tu przyroda! Szklarska Poręba to jedna z sześciu gmin, na których terenie położony jest Karkonoski Park Narodowy. Wjeżdżając kolejką linową na Szrenicę otwiera się przed nami możliwość ruszenia szlakiem i kontemplowania piękna okolicy, także latem. Karkonosze to zdecydowanie góry, które mają sporo do zaoferowania osobom, które szukają zapierających dech w piersiach widoków czy po prostu niepodrabialnej atmosfery. 

Zimowe atrakcje u bram Karkonoszy

Jak widać Szklarska Poręba ma sporo do zaoferowania, także jeśli oprócz aktywnego wypoczynku na stokach Szrenicy, chcielibyśmy zwiedzić okolicę na przykład w trakcie spacerów czy wędrówek. Rzecz jasna, jeśli wystarczy nam oferta ośrodka Ski Arena Szrenica to również nie będziemy się nudzić! To doskonałe miejsce, by podszkolić swoje umiejętności lub skorzystać z trudnych tras narciarskich, które znajduje się w miejscowości oferującej zróżnicowaną bazę noclegową i gastronomiczną na każdą kieszeń.

Autor:red.

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości