Zdejmiemy kurtki. Będzie nawet 15 st. C

Arleta Unton-Pyziołek: "temperatura podskoczy do 15 st. C" (TVN24)
Arleta Unton-Pyziołek: "temperatura podskoczy do 15 st. C" (TVN24)
Arleta Unton-Pyziołek: "temperatura podskoczy do 15 st. C" (TVN24)

Od poniedziałku czeka nas ocieplenie. Jak wynika z najnowszej prognozy synoptyk Arlety Unton-Pyziołek - w czwartek temperatura może wynieść nawet 15 st. Celsjusza! - Temperatura odczuwalna będzie o 1-2 st. C wyższa, dlatego też wielu ludzi zdecyduje się na zdjęcie kurtek - powiedziała Unton-Pyziołek.

- Wygląda na to, że połowa nadchodzącego tygodnia będzie najcieplejsza. Wtedy to napłynie do Polski odpowiadające za to powietrze z południowego zachodu. Ponieważ dzięki południowemu wiatrowi temperatura odczuwalna będzie o 1-2 st. C wyższa od rzeczywistej, wielu ludzi zdecyduje się na zdjęcie kurtek - zapowiadała w niedzielny poranek synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

"Będziemy w euforii"

- Prognozy są wyjątkowo optymistyczne. W niedzielę pojawią się ostatnie symboliczne opady śniegu. Natomiast w poniedziałek, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zacznie świecić słońce, przestanie padać, wzrośnie temperatura. Będziemy w euforii - zapowiadała Cegielska.

W niedzielę ostatni zimowy dzień

Rzeczywiście, ostatnie podrygi zimy w prognozie pogody sa zapowiadane tylko na niedzielę. W całym kraju dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Dodatkowo na południu, w centrum i na wschodzie pojawi się słaby i przelotny śnieg. Na szczęście nie zabraknie i rozpogodzeń. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 80 km/h z północnego zachodu.

Agnieszka Cegielska o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Agnieszka Cegielska o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

Ociepli się stopniowo

- Z tych prognoz wynika, że będziemy notować sukcesywny wzrost temperatury, więc nie będzie szoku termicznego - przekonywała Agnieszka Cegielska.

W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C, uspokoi się wiatr, wyjrzy słońce. We wtorek ma być o jeden stopień cieplej, w całym kraju będzie pogodnie, zacznie wiać z południa. W środę w najcieplejszym momencie dnia i najcieplejszym regionie kraju słupki rtęci wskażą aż 12 st. C, a w czwartek, na Przedgórzu Sudeckim, może być nawet 15 st. C.

Uwaga na wieczorne przymrozki

Mimo, że w ciągu dnia będziemy czuli, że wiosna przyszłą na dobre, to nocą pozostaniemy w zimowej aurze.

- Wieczorem i w nocy temperatura będzie spadać poniżej zera i będzie zimowo. Przy gruncie temperatura jest niska, więc na drogach będzie ślisko. Opon na letnie jeszcze nie zmieniamy - ostrzegała prezenterka pogody.

Autor: mm,map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości