Najnowsze

Zanika wiatr i robi się cieplej. Popada jednak w całym kraju

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek

Czeka nas deszczowy piątek. Opady, miejscami przelotne, prognozowane są na obszarze całej Polski. Najcieplej będzie na północnym zachodzie, gdzie termometry pokażą 11 st. C.

W ciągu dnia pogodę w naszym kraju będą kształtowały dwa fronty atmosferyczne: jeden na północy, drugi na południu. Tam będzie najwięcej wilgoci i najwięcej szans na opady deszczu.

Opady pomiędzy frontami

Padać może też w strefie między frontami, choć tam te opady będą rzadsze i słabsze. W drugiej części dnia zanikną w Polsce zachodniej. Tam będzie się przejaśniać i rozpogadzać.

Wciąż zapowiada się chłodno, ale nieco cieplej niż w ostatnich dniach, także za sprawą zanikającego wiatru. 11 st. C pokażą termometry na Nizinie Szczecińskiej, 10 st. C w województwach zachodnich, 8 i 9 st. C w głębi kraju, a 7 st. C na wschodzie w pasie od Suwałk po Lublin.

Biomet popsuje samopoczucie

Za sprawą przechodzących nad Polską frontów atmosferycznych warunki biometeorologiczne w całym kraju nie będą korzystne. Osoby wrażliwe mogą odczuwać obniżenie nastroju, przemęczenie lub rozdrażnienie.

Na szczęście ciśnienie nie będzie bardzo niskie i wykaże tendencję wzrostową. Barometry w Warszawie pokażą 1003 hPa.

Mieszkańcy całego kraju odczują komfort termiczny, bo powoli zacznie się ocieplać.

Warunki biometeorologiczne na piątek
Warunki biometeorologiczne na piątek

Autor: mm,adsz/mj,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości