Trąba powietrzna przeszła przez włoską wyspą Pantelleria. Zginęły dwie osoby

Autor:
asty,
ps
Źródło:
PAP

Trąba powietrzna przeszła w piątek wieczorem przez włoską wyspą Pantelleria. Zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych. Burmistrz Pantellerii Vincenzo Campo powiedział, że żywioł zaatakował domy mieszkalne i samochody na drodze.

W piątek wieczorem na włoskiej wyspie Pantelleria, położonej na południowy zachód od Sycylii, pojawiła się trąba powietrzna. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych, w tym cztery ciężko. Ofiary śmiertelne to dwaj mężczyźni wyrzuceni przez siłę żywiołu z samochodu, którym jechali.

Cytowani przez włoskie media ratownicy podają, że jest to wstępny bilans ofiar. Podjęto poszukiwania innych osób, które mogły ucierpieć.

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie. "Apokaliptyczna scena"

Burmistrz Pantellerii Vincenzo Campo powiedział, że żywioł zaatakował domy mieszkalne i samochody na drodze. - To, co zobaczyliśmy, to była apokaliptyczna scena - przyznał jeden z ratowników medycznych.

Trąba powietrzna nadeszła od morza, w ciągu kilku sekund siejąc spustoszenie. Wśród rannych są ci, którzy znajdowali się w jadących samochodach.

Autor:asty, ps

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości