Najnowsze

Trąba powietrzna przeszła przez włoską wyspą Pantelleria. Zginęły dwie osoby

Najnowsze

Autor:
asty,
ps
Źródło:
PAP
Trąba powietrzna przeszła nad wyspą PantelleriaCIVIL PROTECTION PRESS OFFICE/PAP/EPA
wideo 2/3
CIVIL PROTECTION PRESS OFFICE/PAP/EPATrąba powietrzna przeszła nad wyspą Pantelleria

Trąba powietrzna przeszła w piątek wieczorem przez włoską wyspą Pantelleria. Zginęły dwie osoby, a dziewięć zostało rannych. Burmistrz Pantellerii Vincenzo Campo powiedział, że żywioł zaatakował domy mieszkalne i samochody na drodze.

W piątek wieczorem na włoskiej wyspie Pantelleria, położonej na południowy zachód od Sycylii, pojawiła się trąba powietrzna. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych, w tym cztery ciężko. Ofiary śmiertelne to dwaj mężczyźni wyrzuceni przez siłę żywiołu z samochodu, którym jechali.

Cytowani przez włoskie media ratownicy podają, że jest to wstępny bilans ofiar. Podjęto poszukiwania innych osób, które mogły ucierpieć.

Przez wyspę Pantelleria przeszła trąba powietrznaCIVIL PROTECTION PRESS OFFICE/PAP/EPA

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie. "Apokaliptyczna scena"

Burmistrz Pantellerii Vincenzo Campo powiedział, że żywioł zaatakował domy mieszkalne i samochody na drodze. - To, co zobaczyliśmy, to była apokaliptyczna scena - przyznał jeden z ratowników medycznych.

Trąba powietrzna nadeszła od morza, w ciągu kilku sekund siejąc spustoszenie. Wśród rannych są ci, którzy znajdowali się w jadących samochodach.

Autor:asty, ps

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CIVIL PROTECTION PRESS OFFICE/PAP/EPA