W weekend ruszaj na wycieczkę

Wykorzystaj słoneczny weekend na aktywny wypoczynek

Pierwszy weekend września będzie słoneczny. Tylko w piątek lekko popada na północy kraju. Pozostałe obszary pozostaną pogodne z temperaturą w granicach komfortu termicznego.

Początek weekendu zapowiada się pomyślnie dla mieszkańców całego kraju, z wyjątkiem Kaszub, Mazur i Suwalszczyzny. Tam będzie chłodno, termometry nie wskażą nawet 20 st. Celsjusza. W piątek najcieplejszym regionem będzie Dolny Śląsk, ale bez szału ciepła - słupki rtęci podskoczą do 23 kresek.

To idealna pogoda na aktywny wypoczynek: rower, nordic walking czy kometkę. Wiatr będzie słaby z kierunków zmiennych i nie zakłóci gry.

TVN Meteo
Prognoza pogody na piątek i sobotęTVN Meteo

W weekend obudzi cię słońce

Sobota będzie słoneczna w całym kraju. Od godzin porannych niebo będzie bezchmurne, sprzyjające wyjściu z domu. Temperatura będzie sprzyjać kąpielom słonecznym. Ociepli się na północy kraju, gdzie słupki rtęci podskoczą do 21 kresek. Na Dolnym Śląsku znów będzie najcieplej, 26 st. C.

W niedzielę wybierz góry

Słonecznie i jeszcze cieplej będzie następnego dnia. Biegun zimna, Suwalszyzna, nagrzeje się do 22 st. C, a południe kraju nawet do 27. Można śmiało ruszać w Tatry.

- Po górskich szlakach wędrują już tylko indywidualni turyści, korzystając z dobrej pogody. Ma się ona utrzymać przez następny tydzień - zapewnia Mirosława Kwiatkowska z informacji turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pamiętajmy jednak, że dni są coraz krótsze, a poranki i wieczory zimne, dlatego trasy wycieczek należy planować tak, aby zakończyć je przed zmrokiem. Przypominamy też, że pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie i trzeba być przygotowanym na deszcz, silny wiatr lub nagłe ochłodzenie.

TVN Meteo
Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałekTVN Meteo

Autor: mm//ms / Źródło: TVN Meteo, PAP

Pozostałe wiadomości