W weekend powrócą ulewy. Prognoza zagrożeń IMGW

[object Object]
25-29.08 - prognozowane opadyVentusky.com
wideo 2/20

IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali przed intensywnymi opadami deszczu. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie

Jak wynika z najnowszej prognozy pogodowych zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, intensywne opady deszczu mogą pojawić się w weekend.

Prognoza zagrożeń na sobotę

Synoptycy IMGW planują w sobotę wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w województwie lubelskim.

Prognozuje się tam opady deszczu o sumie od 30 do 50 litrów wody na metr kwadratowy.

Prognoza zagrożeń na sobotę 28.08 (IMGW) IMGW / TVN Meteo

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: anw / Źródło: IMGW

Pozostałe wiadomości