W Alpach przybędzie śniegu

Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 06.03
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 06.03
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla narciarzy w Alpach 06.03

Środa w Alpach będzie raczej pochmurna z opadami. W większości ośrodków spadnie śnieg, ale popada też deszcz ze śniegiem. rozpogodzenia pojawią się w nielicznych miejscach.

We francuskich ośrodkach środę zdominują opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatury będą mocno zróżnicowane: od -6 st. w Val d'Isere do 6 st. w Megcve. Padać nie będzie tylko w Chamonix, ale tam będzie najzimniej: -9 st.

Deszcz ze śniegiem popada także w części włoskich kurortów. W niektórych poprószy sam śnieg, a chwilami pojawią się rozpogodzenia. W części dzien będzie pochmurny, ale bez opadów. W większości miejsc temperatury będą dodatnie, od 1 do 7 st. Mróz utrzyma się w Breuil Cervinia (-10 st.), Modesimo (-7 st.) i Livigno (-5 st.).

Dużo śniegu w Austrii i Niemczech

Opady śniegu będą przeważać w austriackich Alpach. Termometry pokażą od -4 st. w Zell am See do 5 w Kitzbuehel. Białego puchu przybędzie również na niemieckich stokach. W większości ośrodków bedzie pochmurno, ale lokalnie możliwe rozpogodzenia. Temperatury utrzymają się w granicach od -3 do 5 stop.

Śniegu przybędzie również w Szwajcarii, choć w niektórych ośrodkach będzie padać z deszczem. Lokalnie może się przejaśniać. W większośći ośrodków temperatury od -2 do 1 st. Cieplej, 7 st. będzie w Veysonnaz. Mróz odnotują Andermatt (-7 st.) i St. Moritz (-9 st.)

Autor: js//kdj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości