Najnowsze

Ulice Świnoujścia pod wodą

Najnowsze

Ulice Świnoujścia zalane przez ulewne deszcze (iswinoujscie.pl)
iswinoujscie.plUlice Świnoujścia zalane przez ulewne deszcze (iswinoujscie.pl)

W czwartkowy wieczór spadł ulewny deszcz i wiał porywisty wiatr.

W czwartek burze wystąpiły m.in. w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim. Wieczorem burze i ulewy przeszły przez Pomorze zalewając ulice. Duże szkody wyrządziły powalone drzewa.

W wielu województwach obowiązują też ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami i intensywnymi opadami.

Świnoujście zmagało się z ulewami

Ulica Słowackiego w Świnoujściu po prawie każdej większej ulewie zamienia się w jezioro. Tak stało się i tym razem. Niespełna rok temu władze miasta zainwestowały w wymianę i modernizację kanalizacji, która miała chronić mieszkańców przed podtopieniami. Ulica swoim urokiem zachęca do spacerów, jednak jak pokazuje czwartkowa, wieczorna ulewa została ona zalana, natomiast kierowcy wjeżdżali w głęboką wodę, która mogła zalać silniki. Po ulicy można było przemieszczać się pieszo, bądź kajakiem. Niektórzy próbowali nawet pływać na surfingu.

Ulice Świnoujścia zalane przez ulewne deszcze (iswinoujscie.pl)
Ulice Świnoujścia zalane przez ulewne deszcze (iswinoujscie.pl)iswinoujscie.pl

Spadające konary w Szczecinie

W czwartkowy wieczór przez Szczecin przeszła ulewa. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Nawałnica spowodowała podtopienia garażów a ulice chwilowo były nieprzejezdne. Konary drzew spadały na chodniki i trakcję kolejową, blokując ruch komunikacyjny.

- To nie jest pierwszy raz. Dzisiaj jest ok. 30 cm wody, ostatnio było 15. Problemem jest kanalizacja - mówi mieszkaniec ul. Lubelskiej Robert Krzysztofik.

- To była krótka nawałnica trwała ok. 20 - 30 min. Główną przyczyną tego, że mamy zalany garaż było to, że z drogi na przeciwko woda przelewała się do garażu. Obecnie jest ok. 30 cm wody - dodaje pan Mariusz.

Poniżej znajduje się relacja Reporterów Kontakt24:

Zalania i podtopienia

Burze spowodowały również zniszczenia w powiecie puławskim. Jak poinformował mł. bryg. Piotr Łucjanek z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Puławach, po przejściu burzy strażacy dostali kilkadziesiąt zgłoszeń. Dotyczą one głównie zalanych piwnic i połamanych drzew.

W Pulkach na Lubelszczyźnie spadł grad. Z kolei w Puławach duże opady deszczu podtopiły ulice.

Zobacz relacje Reporterów Kontakt24:

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wiele pogodowych relacji:

Autor: AP/aw/wd/tw / Źródło: Kontakt 24, TVN Meteo, iswinoujscie.pl

Źródło zdjęcia głównego: iswinoujscie.pl

Pozostałe wiadomości