Najnowsze

Tysiące dzieci będą zbierać śmieci na koloniach

Najnowsze

Dzieci na koloniach będą się nie tylko bawić

Właśnie rozpoczyna się 12. edycja ekologicznej kampanii "Czyste Plaże". W tym roku bierze w niej udział osiem nadmorskich gmin oraz Słowiński Park Narodowy.

Kampania jest skierowana do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 8 do 17 lat, spędzających wakacje nad morzem, na koloniach bądź różnego typu obozach.

Dzieci i młodzież zbierać będą przede wszystkim puszki aluminiowe, najcenniejszy surowiec wtórny, za który w skupie można otrzymać aż 3 zł za kilogram.

W tegorocznej kampanii "Czyste Plaże" udział wezmą takie miasta jak Gdynia, Jastarnia, Władysławo, Krokowa, Rewal, Dziwnów, Międzyzdroje, a także Świnoujście oraz Słowiński Park Narodowy.

Tysiące uczestników

Artur Łobocki, przedstawiciel zarządu Fundacji Recal, na czwartkowej konferencji prasowej w Koszalinie poinformował, że podczas 12. edycji akcji odbędzie się około 200 warsztatów poświęconych segregowaniu odpadów. Przewidywana liczba uczestników wyniesie od 8 do 10 tys. osób.

W podziękowaniu za wzięcie udziału w akcji, Fundacja przygotowała dla dzieci 2 tys. plakatów, 15 tys. kartek pocztowych, 5 tys. worków na puszki, 15 tys. magnesów, 750 koszulek, tysiąc frisbee oraz 500 wodoodpornych etui i 2 tys. skarbonek.

Inicjatywa ma już 11 lat Kampania "Czyste Plaże" prowadzona jest od 2000 r. W jej ramach odbyło się dotychczas 1 751 warsztatów, w których uczestniczyło prawie 85 tys. dzieci i młodzieży.

Autor: map//ŁUD / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości