Śnieżyce i zawiane drogi na zachodzie

Tir ugrzązł w śniegu na drodze między Jelenią Górą a Legnicą

Kierowcy muszą się przygotować na powtórkę z kłopotów, z którymi musieli zmagać się rano. Po południu śnieg rozpadał się na zachodzie i południu kraju. Silne opady zapowiadane są także w Warszawie.

Po południu na Kontakt Meteo i Kontakt 24 zaczęły przychodzić informacje o powrocie opadów śniegu. W niektórych rejonach powodują one spore utrudnienia. Szczególnie intensywne są na zachodzie.

O sytuacji na Dolnym Śląsku informuje @pawcio28. "Nad powiatem dzierżoniowskim przechodzi śnieżyca" - pisze.

Śnieżyca przechodzi też nad Świeradowem Zdrojem. "Pada strasznie intensywny śnieg, warunki są fatalne" - relacjonuje Mateusz Szumlas. "Uwaga, jest ślisko" - ostrzega.

Trudna sytuacja jest w powiecie jeleniogórskim. "Masakryczne warunki na drogach przez zawieje i zamiecie" - alarmuje Reporter 24 lukplo. Sypiący śnieg w tym rejonie ogranicza widoczność i tworzy zaspy. W Dziwiszowie koło Jeleniej Góry tir, który ugrzązł w śniegu, zablokował drogę do Legnicy.

Pada także w Krakowie. "Po słonecznym dniu przyszły obfite opady śniegu" - pisze KamilzKrakowa.

Śnieg pada też w Warszawie. Spaść może od 2 do 5 cm śniegu. Może to przysporzyć sporo trudności. Na drogach przybędzie błota pośniegowego, a ograniczona widzialność może spowolnionić ruch.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości