Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: wróci śnieg

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę i na najbliższe dni
Prognoza pogody na sobotę i na najbliższe dni

W weekend kraj zdominują opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W sobotę jeszcze w całym kraju temperatura będzie dodatnia, ale w niedzielę ochłodzi się i na termometrach zobaczymy ujemne wartości. W kolejnych dniach od opadów nie odpoczniemy, na dodatek będzie silnie wiać, w porywach do 70 km/h.

Na pogodę w Polsce w najbliższych dniach wpłynie aktywny niż "Mark" przemieszczający się znad Sudetów w stronę Podlasia.

- Kraj objęty zostanie systemem frontów atmosferycznych. Ciepłe powietrze polarno-morskie będzie od zachodu wypierane przez chłodniejsze powietrze znad Skandynawii - tłumaczy Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Sobota: deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Według prognozy pogody, w sobotę będzie pochmurno z przejaśnieniami i opadami: na południowym-wschodzie deszczu, w pozostałych częściach kraju deszczu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i śnieg, a w górach samego śniegu. Na wschodzie, południu i w centrum opady wyniosą od 5 do 10 l/mkw.

Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju do 5 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu i zachodu.

Niedziela: ochłodzenie i śnieg

W niedzielę ochłodzi się i w całym kraju przelotnie popada śnieg. Najwięcej, do 5 cm, spadnie go na Podkarpaciu. Słupki rtęci pokażą od -1 st. C na Podlasiu, przez 1 st. C w centrum kraju do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Z zachodu powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach na zachodzie do 60 km/h.

Poniedziałek: mokro i wietrznie

Kolejny tydzień rozpocznie się opadami śniegu z deszczem, przechodzącymi na zachodzie w deszcz. Termometry pokażą od 1 st. C na Podlasiu, przez 3 st. w centrum do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Będzie silnie wiało, w porywach do 70 km/h (wiatr południowo-zachodni).

Wtorek: bez poprawy

We wtorek dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu ze śniegiem, a na południu deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie, przez 4 st. C w centrum kraju do 6 st. C na południowym-zachodzie. Wciąż będzie silnie wiać, w porywach do 70 km/h.

Środa: przejaśnienia, ochłodzenie i śnieg

W środę temperatura się obniży. Będzie pochmurno z przejaśnieniami i opadami śniegu, a na południu śniegu z deszczem. Jedynie na północnym-zachodzie kraju pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju do 3 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Autor: mm//tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości