Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: popada i zagrzmi

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień
TVN MeteoPrognoza pogody na dzień

Możemy spodziewać się sporego zachmurzenia w całym kraju, miejscami wystąpią burze. Na południu i południowym wschodzie będzie pogodnie.

Dzisiaj termometry wskażą od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C we Wrocławiu. Opady wystąpią na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Zagrzmi na zachodzie Polski. Burzowe opady dojdą do 10 l/mkw., a porywy wiatru - do 80 km/h.

Warunki biometeo

Warunki biometeorologiczne w większości kraju będą niekorzystne. Tylko na południu wpływ pogody będzie neutralny. Na północy możemy odczuwać chłód, a na południu i południowym zachodzie kraju - ciepło. Na pozostałym terenie kraju warunki termiczne będą komfortowe.

Warunki biometeorologiczne
Warunki biometeorologiczneTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa osiągnie 1003 hPa, wolno spada.

Trójmiasto

Zachmurzenie będzie duże, wystąpią okresowe opady deszczu, lokalnie niewykluczone burze z opadami do 15 l/mkw. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku wyniesie 1012 hPa, będzie spadać.

Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe niewielkie opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe 1005 hPa, spada.

Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe przelotne opady deszczu, a po południu burza.Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe 1002 hPa, spada.

Kraków

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 991 hPa, wolno spada.

Autor: AP/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości