Prognoza pogody na dziś: bardzo ciepło, ale deszczowo

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środę

Czeka nas ciepła środa, która może okazać się najcieplejszym dniem stycznia - wynika z prognozy pogody. Zapłacimy za to intensywnymi opadami deszczu, niekorzystnym biometem i silnym wiatrem.

Aura swoim obliczem będzie przypominać początki wiosny, a nie środek zimy.

Deszczowy dzień

W środę będzie padać od zachodu po wschód, ale nie wykluczone, że na krańcach wschodnich w pierwszej części dnia pojawią się przejaśnienia. Podobnie jak w nocy, będzie mocno wiać, do 70 km/h.

Może się okazać, że środa będzie najcieplejszym dniem miesiąca. Na południowym zachodzie słupki rtęci pokażą nawet 10 st. C, ale synoptycy przewidują, że przy wietrze fenowym, temperatura lokalnie może być wyższa. Na zachodzie termometry pokażą 9 st. C, w głębi kraju od 6 do 8 st. C, a w miastach Polski wschodniej od 2 do 4 st. C.

Sporo wilgoci w powietrzu

Mieszkańcy zachodu odczują w środę ciepło, centrum kraju komfort termiczny, a wschodu chłód. Wilgotność względna będzie wysoka na poziomie 80-90 proc.

Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w środę
Warunki biometeorologiczne w środę

Prognoza pogody dla regionów

Prognoza pogody dla Trójmiasta

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 999 hPa i spada.

Prognoza pogody dla Poznania

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 8 st C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 992 hPa i spada.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 992 hPa i spada.

Prognoza pogody dla Krakowa

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 981 hPa i spada.

Prognoza pogody dla Warszawy

Pochmurno. Okresami opady deszczu. Temp. maks. w dzień 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 993 hPa i spada.

Autor: mm,adsz/mj,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości