Prognoza na 5 dni: weekend będzie ciepły i mokry

Dorota Gardias o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Dorota Gardias o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)
Dorota Gardias o pogodzie w najbliższych dniach (TVN24)

W weekend mokro będzie w całym kraju. Na zachodzie spadnie deszcz, na wschodzie deszcz ze śniegiem i śnieg. Podobny podział utrzyma się w najbliższych dniach. Będzie ciepło, na zachodzie do 8 st. C.

W sobotę deszcz padać będzie w całym kraju. Jednak na wschód od linii Wisły i Sanu pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowanie i dość silnie z północnego zachodu.

Niedziela: słabszy wiatr

W niedzielę na wschodzie utrzymają się opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie deszczu. Termometry pokażą od 0 st. C na północnym wschodzie do 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr zmieni kierunek na południowo zachodni i lekko się osłabi.

Poniedziałek: śnieg w górach

W poniedziałek na zachodzie spadnie deszcz, a w Małopolsce śnieg. Poza tym będzie pogodnie. Lekko ochłodzi się. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu.

Wtorek: Polska podzielona

We wtorek będzie wilgotno w całym kraju. Na zachodzie spadnie deszcz, na wschodzie deszcz ze śniegiem i śnieg. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 0 st. C na północnym wschodzie do 5 st. C na północnym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i południowego zachodu.

Środa: trochę cieplej

Podział na deszczowy zachód i śnieżny wschód utrzyma się też w środę. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C w Suwałkach do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu.

Autor: mm/ ola / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości