Najnowsze

Pogoda. Co nas czeka w pierwszych dniach października

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Tomasz Wasilewski o pogodzie w Polsce
Tomasz Wasilewski o pogodzie w Polsce
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni 30.09-04.10

Pogoda na początku października zapowiada się ciepło, z temperaturą dochodzącą miejscami do 20 stopni Celsjusza. Podczas weekendu nie będzie brakować słonecznych chwil, deszcz pojawi się dopiero w poniedziałek. W niektórych regionach kraju może silniej wiać.

W nocy ze środy na czwartek zachodnia, a następnie centralna część kraju dostanie się pod wpływ płytkiej zatoki niżu znad Danii z frontem chłodnym. Przemieszczającemu się w głąb kraju frontowi towarzyszyć będzie duże zachmurzenie z wąską strefą opadów, za którą zacznie napływać chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. W ciągu dnia strefa frontowa przemieści się na wschód, by późnym wieczorem opuścić granice naszego kraju.

W czwartek w pasie wschodnim będzie pochmurno z opadami deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Mieszkańców pozostałej części kraju czeka zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami na Pomorzu Zachodnim słabo popada, do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na wschodzie powieje z kierunku południowo-wschodniego, słabo i umiarkowanie. Na pozostałym obszarze kraju będzie południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, okresami silniejszy.

Prognoza pogody na piątek i sobotętvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni
Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dniVentusky

Prognoza pogody na weekend i pierwsze dni października

Piątek, pierwszy dzień kolejnego miesiąca, w większości kraju upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia, a na południowym zachodzie zrobi się słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych powieje słabo i umiarkowanie.

W sobotę czeka nas zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura sięgnie maksymalnie od 14 st. C na Podlasiu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy i południowo-zachodni będzie słaby i umiarkowany.

Drugi dzień weekendu zapowiada się z zachmurzeniem umiarkowanym, tylko na północnym zachodzie będzie pochmurno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Będzie wiać zachodni, umiarkowany, miejscami na południu dość silny wiatr.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dniVentusky

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na krańcach zachodnich, a następnie w centrum kraju pojawią się opady deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st C na Nizinie Szczecińskiej, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-wschodni, skręcający na południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dni
Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dniVentusky

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości