Pogoda na dziś: dzień pod znakiem opadów, do 8 stopni

[object Object]
Pogoda na piątek 21.02tvnmeteo.pl
wideo 2/16

W piątek w kraju pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Powieje silniejszy wiatr, na Bałtyku wystąpi sztorm.

W piątek na wschodzie i Podkarpaciu popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze Polski wystąpią opady deszczu. Termometry pokażą od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach na północy kraju rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę. Na Bałtyku prognozuje się sztorm o sile ośmiu stopni w skali Beauforta.

Warunki biometeo

Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na wschodzie kraju, wyniesie ponad 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim. W całym kraju będzie chłodno, wilgotno i wietrznie. Warunki biometeo okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek 21.02
Warunki biometeo w piątek 21.02tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Pogoda Poznań

Przelotne opady deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 7 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, zachodni wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1009 hPa.

Pogoda Gdańsk

Przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 65 km/h zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1014 hPa.

Pogoda Wrocław

Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 7 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu odnotujemy 1008 hPa.

Pogoda Kraków

Okresami popada deszcz ze śniegiem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 45 km/h, z zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu odnotujemy 994 hPa.

Autor: kw,anw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: takahiro taguchi/Unsplash.com (CC0)

Pozostałe wiadomości