Podróże ze śniegiem w tle. Zamiecie na wschodzie

Prognoza pogody dla kierowców na środę
Prognoza pogody dla kierowców na środę
Prognoza pogody dla kierowców na środę

W środę w niemal całym kraju komfort jazdy będzie utrudniony przez opady śniegu. Najwięcej białego puchu spadnie na południowym wschodzie kraju. Na wschodzie Polski dokuczy natomiast porywisty wiatr, który może powodować zawieje i zamiecie śnieżne

W środę na dobre warunki drogowe mogą liczyć jedynie kierowcy podróżujący w stronę Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego czy Wielkopolski. Po nocnych opadach rozpogodzi się, bo front przemieści się dalej w głąb kraju.

Delikatnie poprószy

Na pozostałym obszarze kraju niebo zdominują chmury, z których poprószy śnieg. Najintensywniejsze opady nasi synoptycy przewidują w Polsce południowo-wschodniej. Suma opadów od rana do wieczora wyniesie od 3 do 5 cm. W porównaniu chociażby z wtorkowymi opadami w Szwecji na poziomie 40 cm, to niewiele, ale utrudnienia będą znaczące. Drogi pokryją się śliską warstwą śniegu lub błota pośniegowego, a widzialność zostanie ograniczona. Na pozostałym obszarze kraju suma opadów śniegu powinna wynieść od 1 do 2 cm.

Silniej zawieje

Synoptycy ostrzegają też przed silnym wiatrem na wschodzie kraju, w wyniku którego mogą powstać zawieje i zamiecie śnieżne. Przewidywana prędkość wiatru to 50 km/h, a przyjdzie z północnego zachodu.

Biomet niekorzystny

Poruszanie się po drogach będzie dodatkowo utrudnione za sprawą niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Kierowcy mogą czuć senność albo zmęczenie czy rozdrażnienie. W długiej podróży przyda się postój na kawę.

Przejezdne drogi

O godzinie 6.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Utrudnienia w postaci lokalnej śliskości spowodowane opadami śniegu oraz wystąpieniem niskich temperatur występują w województwach: podkarpackim, śląskim, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz małopolskim.

Utrudnienia w postaci opadów śniegu mogą wystąpić na terenie całego kraju z wyjątkiem województwa podlaskiego.

Autor: mm,adsz/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości